Beyaz Müzayede tarafından düzenlenen “Başyapıtlar Müzayedesi”nde Ömer Uluç, Burhan Doğançay, Erol Akyavaş, Fahrelnisa Zeid, Nejad Melih Devrim, Mübin Orhon, Selim Turan, Hakkı Anlı ve Abidin Dino gibi birçok sanatçının önemli eserleri satışa çıkıyor.

Beyaz Müzayede tarafından düzenlenen “Başyapıtlar Müzayedesi”, 3 Haziran’da Swissotel’de gerçekleştirilecek.  Müzayedede Türk çağdaş sanatının ustalarından Ömer Uluç’un, 1988 tarihli “Bukalemun ve Karga” isimli eseri ile Burhan Doğançay’ın ikisi tuval toplam 12 eseri görücüye çıkacak.

Doğançay’ın “Kurdeleler Serisi”nin en büyük ebatlı tuval eserlerinden 1982 tarihli “Big Spiderweb”in 450-650 bin lira fiyat aralığında satılması öngörülen müzayedede, 1977 tarihli “Alphabet”i, 180 bin-250 bin lira muhammen
bedel aralığında satışa sunulacak.

Müzayedede, Erol Akyavaş’ın “Mavi Kale” adlı eseri 180-280 bin, “Kaligrafik Soyut” adlı eseri de 200-300 bin lira fiyat aralığından alıcısını bekleyecek.

USTA İSİMLERİN ESERLERİ

Fahrelnisa Zeid, Nejad Melih Devrim, Mübin Orhon, Selim Turan, Hakkı Anlı ve Abidin Dino’nun baş eserlerinin de yer alacağı müzayedede ayrıca, Peter Zimmermann’dan Abidin Elderoğlu’na, Devrim Erbil’den Nuri İyem’e, Bedri Rahmi
Eyüboğlu’ndan Ahmet Güneştekin’e kadar çok sayıda sanatçının önemli eserleri, sanatseverlerin ilgisine sunulacak.
Müzayedede yer alacak eserler, 24 Mayıs-2 Haziran arasında “Beyaz Space”de ziyarete açık olacak.

Kaynak: Sözcü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here