Almanya’nın Hamburg Şehri’nde yaşayan Eyalet Milletvekili Kazım Abacı’nın 30 yaşında olan model yeğeni Gülhan Abacı korkunç bir kazada hayatını kaybetti. 

Instagram’da paylaştığı Make-Up ve makyaj modelleri ile ünlenen Gülhan Abacı, Salı akşamı Hamburg’a aracı ile giderken kaza yaptı. O sırada 120 kilometrelik hız sınırı bulunan yolda 200 kilometre hızla ilerleyen bir araç, Abacı’nın arabasına arkadan çarptı. Genç kızın aracı takriben 300 metre sürüklendi.

Sözcü’nün yayınladığı habere göre; arabada büyük hasar meydana gelirken Gülhan Abacı ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı fakat kurtarılamadı. Hafif yaralanan diğer araçtaki sürücüsünün 2.2 promil alkollü olduğu öğrenildi. Kazadan sonra A 1 otobanı saatlerce kapalı kaldı.

Sürücü ile ilgili, adam öldürmeye neden olmaktan soruşturma başlatıldığı bildirildi. Kazanın ardından Abacı’nın yakınları ve sevenleri büyük üzüntüye boğuldu. Amca Kazım Abacı, Facebook’tan yeğeni için çiçekler içinde anı fotoğrafları yayınladı. Alman basını, kazaya geniş yer ayırdı ve Türk vekil ile ailesinin büyük üzüntü duyduğunu yazdı.

 

Hazırlayan: Cemre TOĞAC

Kaynak: cumhuriyet.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here